446797-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnation av trädgärdesgård
Referensnummer: 512-11581-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trägärdsgårdsbyggande tillhörande arbete inom naturskyddade områden och fornvårdsområden i syfte att förstärka och bibehålla områdets kulturhistoriska värden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel, 45420000 Snickerimonteringar, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen