2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster Borgholms kommuns koncern
Beskrivning: Revisionstjänster för Borgholms kommuns koncern. Uppdraget omfattar revisionstjänster för Borgholms kommunkoncern i form av finansiell revision av kommunen och kommunens aktiebolag samt sakkunnigt biträde till kommunrevisionen och lekmannarevisorerna i de kommunala bolagen. Uppdraget omfattar även tillkommande revisionstjänster som avropas vid behov, exempelvis förstudier, fördjupade granskningar och andra revisionsåtgärder.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001