2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringsledning för nya sjukhusområdet Helsingborg
Beskrivning: Uppdraget avser att leda och styra projekteringsarbetet för sjukhusområdet genom de olika faserna. Upphandlingen avser projekteringsledning för sjukhusområdet under fas 1. Konsulten ska tillhandahålla en Projekteringsledare från uppdragsstart samt kunna tillhandahålla två (2) Biträdande projekteringsledare. Läs mer om faserna nedan i AUC.1. Projekteringsledaren kommer att ha det övergripande ansvaret för projekteringsarbetet.
Intern identifierare: 83800000-408544-47007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000