2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänst - Svärtträsk
Beskrivning: Denna upphandling avser en maskintjänst för påförande av växtjord och sådd av gräs på den deponi som skapats vid det fd norra dagbrottet vid Svärtträskgruvan i Storuman kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98685:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14212400 Jord, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare