Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård trapphus, källare, tvättstugor mm
Referensnummer: 202044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser driftavtal i form av lokalvård av trapphus, källare, områdeskontor, tvättstugor, gemensamma ytor mm inom Bostads AB Mimer:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen