Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsvärderingstjänster
Referensnummer: UH-2018-055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande konsulttjänster inom anbudsområdet Fastighetsvärderingstjänster
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen