Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätinstrument partikelhalter
Referensnummer: 22/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs stad, Miljöförvaltningen, genomför en upphandling av mätinstrument partikelhalter inklusive serviceavtal samt serviceavtal för befintliga mätinstrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning, 50411000 Reparation och underhåll av mätapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen