Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brandskyddsmaterial
Referensnummer: RÄN-2023-00076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44480000 Diverse brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Brandskyddsmaterial för Uppsala kommuns Brandförsvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111200 Material för brandbekämpning, 35111400 Brandräddningsutrustning, 39525400 Brandfiltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen