2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information (RFI) Borttransport och omhändertagande av avfallsfraktioner
Beskrivning: Syftet med denna RFI är att ge Orust kommun underlag inför arbetet med att ta fram tydliga, transparenta och proportionerliga upphandlingsdokument. Informationen samlas in genom att ta tillvara branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsperspektiv. Observera att detta inte är en ny RFI, utan samma som tidigare publicerats. Enda ändringen är att svarstiden har förlängts för att ge fler möjlighet att inkomma med svar. Om ni redan har svarat behöver ni inte vidta någon ytterligare åtgärd.
Intern identifierare: Dnr. 30-2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport