447256-2017 - ResultatSverige-Timrå: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård AB Timråbo.
Referensnummer: UH-2017-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar sedvanlig städning av entréer, trapphus, tvättstugor och verksamhetslokaler. Beträffande krav på åtagandet se "Kravspecifikation – städning".
Entreprenaden omfattar städning i de utrymmen som är uppräknade i upphandlingsdokument samt fast arvode extrastädning. Omfattningen framgår i detalj av upphandlingsdokumenten.
Fastigheter tillhörande Beställaren som ingår i entreprenaden framgår av upphandlingsdokumenten
Det är ett krav att anbudsgivaren besöker samtliga fastigheter som ingår i upphandlingen för att bilda sig en uppfattning om storleken på uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen