447263-2019 - KonkurrensutsättningSverige-VÄNERSBORG: Köksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning Köket SÄS
Referensnummer: RS 2019-06235
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Storköksutrustning till storköket SÄS, Borås.
Omfattar diskutrustning, stekbord, kokgrytor, ugnar och övrig inredning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39314000 Utrustning för industrikök, 39711360 Ugnar, 42417310 Transportband, 42959000 Diskmaskiner för storkök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen