447280-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Konsulttjänster för upphandling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulttjänster
Referensnummer: Dnr: VS 2021/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar upphandlingskonsulttjänster. Uppdraget består i att Leverantören ska tillhandahålla Beställarnas behov av sådana konsulttjänster som aktualiseras inom ramen för Beställarnas offentliga upphandlingar.
Upphandlingskonsulttjänsterna omfattar huvudsakligen följande områden:
- Upphandlingsstöd 
- Avropsstöd 
- Upphandlingsrådgivning
Upphandlande myndigheter är:
- Första AP-fonden (AP1)
- Andra AP-fonden (AP2)
- Tredje AP-fonden (AP3)
- Fjärde AP-fonden (AP4)