Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel köp i webbutik.
Referensnummer: UH-2016-317
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett ramavtal med en leverantör gällande ”Köp av konsumentförpackade dagligvaror i webbutik och fysisk butik”. Ramavtalet är avsett för att dels komplettera kommunens grossistramavtal gällande livsmedel, dels för akuta inköp när stopptider i webbbutik ej kan hållas.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen