447371-2020 - ÄndringSverige-KARLSTAD: Tjänster i naturreservat
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betesdrift på fyra öar i Lurö skärgård för åren 2021-2025
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen förvaltade områden som Naturreservat och Natura 2000-områden. I Lurö skärgård ingår att tillse att bete genomförs på några av öarna. Denna upphandling avser utförandet av betesdriften.