Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av CCMS-lösning
Referensnummer: 2023-O000134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett tjänstekontrakt för en CCMS-lösning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48312000 Programvara för elektronisk publicering, 48610000 Databassystem, 48700000 Verktygsprogram, 72263000 Programimplementation, 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Skåne är i behov av en tjänsteleverans av en CCMS-lösning