4474-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella rullstolar - Allround- och transportrullstolar
Referensnummer: RS 2020/656
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla manuella rullstolar gällande allround och transportrullstolar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen