447464-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Elektricitet
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av elleverans inkl. elcertifikat
Referensnummer: N/A
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Operan genomför denna upphandling för att täcka sitt totala behov av elenergi för dekorverkstäderna på Kvarnholmsvägen 56 i Nacka. Avtalet omfattar en anläggning. Den årliga förbrukningen uppskattas till 2 000 - 2 200 MWh. Operan efterfrågar miljöcertifierad el till fast pris.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen