See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter och konsulttjänster inom geoteknik, geohydrologi, hydrologi och miljötekniska markundersökningar
Beskrivning: Välkomna att lämna ert bästa anbud i upphandlingen av Tekniska konsulter och konsulttjänster inom geoteknik, geohydrologi, hydrologi och miljötekniska markundersökningar. Upphandlingen är indelad i två (2) avtalsområden Avtalsområde A - Tekniska konsulter och konsulttjänster inom geoteknik, geohydrologi, hydrologi och miljötekniska markundersökningar. Avtalsområde B - Tekniska konsutler som beställarstöd för geoteknik, geohydrologi, hydrologi och miljötekníska markundersökningar. Separata avtal kommer tecknas för respektive avtalsområde per avropsberättigad kommun.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde A, Falu kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71335000 Tekniska undersökningar, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 45111250 Markundersökningar, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351900 Geologi, oceanografi och hydrologi, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning, 71351500 Markundersökningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde B, Falu kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsområde A, Avesta kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsområde B, Avesta kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Avtalsområde A, Gagnefs kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Avtalsområde B, Gagnefs kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Avtalsområde A, Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Avtalsområde B, Hedemora kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Avtalsområde A, Ludvika kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Avtalsområde B, Ludvika kommun och bolag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Avtalsområde A, Säters kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80618:Lot:11