Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intercom and Associated Accessories
Referensnummer: 19/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32360000 Snabbtelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT is procuring framework agreements with distributors and dealers of different intercom systems that are specifically designed for use in live TV production.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342100 Hörlurar, 32342410 Ljudutrustning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32570000 Kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen