447588-2023 - ResultatSverige-Västerås: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation och installation av vitvaror och tvättutrustning
Referensnummer: 202203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för reparation och installation av vitvaror och tvättutrustning.
Ramavtal tecknas med en entreprenör rangordnad som nummer 1 i Delområde 1, en entreprenör rangordnad som nummer 1 i Delområde 2, en entreprenör rangordnad som nummer 2 i Delområde 1 och en entreprenör rangordnad som nummer 2 i Delområde 2. under förutsättning att tillräckligt antal anbud inkommer som uppfyller samtliga ställda krav och kan tas upp till prövning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen