447633-2022 - ÄndringSverige-Fagersta: Rengörings- och polermedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städredskap, kemtekniska produkter och mjukpapper 2022
Referensnummer: 2022.07
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39800000 Rengörings- och polermedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Fagersta kommun genomför upphandling av ramavtal för städredskap, kemtekniska produkter och mjukpapper.
Fagersta kommun samordnar upphandlingen med övriga parter Norberg-, Sala-, Hallstahammar- och Skinnskattebergs kommun och förbundet Norra Västmanlands Kommunalteknikförbund.