See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor med chaufför
Beskrivning: Kungsbacka kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandlingen av bussresor med chaufför. Upphandlingen ska uppfylla Kommunens behov av bussresor i olika sammanhang för skolor och transportuppdragen ska kunna ske samtliga vardagar. Leverantören ska åta sig att genomföra efterfrågade persontransporter och ta ett helhetsansvar för både transporten och resenären.
Intern identifierare: 2026-00141
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34121000 Bussar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000