447692-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borlänge Ramavtal för konstruktionstjänster.
Referensnummer: GNU 2016/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för konstruktionstjänster Borlänge.
UpphandlingsCenter kommer att anta 3 leverantörer i rangordning med förnyad konkurrensutsättning av avrop med bedömd kostnad över 150 000 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för konstruktionstjänster Borlänge