447738-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
D och U av gatu- och vägbelysning samt säsongsbelysning.
Referensnummer: UH-2016-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar drift och underhåll av gatu- och vägbelysning i Norrköpings kommun inklusive det årligen återkommande projektet för dekorationsbelysning ”Stad i Ljus”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen