447786-2020 - KonkurrensutsättningSverige-NORRKÖPING: Detaljhandelstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nationell Kioskverksamhet
Referensnummer: 2020-13032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55900000 Detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av förbeställda kioskvaror till Kriminalvårdens klienter inom anstalt och häkte över hela Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842000 Choklad och sötsaker, 15850000 Pastaprodukter, 15900000 Drycker, tobak o d, 15990000 Tobak, tobaksvaror och tillbehör, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen