447820-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hittegods 2022
Referensnummer: 1-1055-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hantering av hittegods för Göteborg (buss, spårvagn och färjor). Området inkluderar även trafik i Mölndal och Partille kommun. Hittegodsuppdraget omfattar hittegodshantering, personal, lokaler, hämtning och transport av tillvaratagna föremål från angivna platser till hittegodsexpeditionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63121000 Lagring och hämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen