447862-2019 - ResultatSverige-Grödinge: Utrustning till anläggning för avloppsrening
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bio och Returslampumpar
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45252130 Utrustning till anläggning för avloppsrening
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna leverans omfattar expertkunskap (teknisk design) samt
Leverans och installation av pumpar till en MBR-anläggning. Anläggningen dimensioneras för 375 000 pe med ett maximalt flöde om 13 000 m3/h inkommande avloppsvatten.
Pumparna ska installeras i en tillbyggd anläggningsdel som utförs av NKH-SamvE.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen