447875-2019 - ResultatSverige-Timrå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pistmaskin
Referensnummer: UH-2019-68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Kultur-och Teknikförvaltningen i Timrå kommun avser att införskaffa en ny pistmaskin för preparering av skidspår. På grund av semestertider kommer inga frågor att kunna besvaras via systemet förrän v.32. Övrig information kring frågor, se administrativa föreskrifter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 43500000 Bandburna fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen