447927-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för dataöverföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Real time Location System (RTLS) Lager 4-5
Referensnummer: LS2018-0646
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32260000 Utrustning för dataöverföring
II.1.4.
Kort beskrivning
RTLS Lager 4-5
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31644000 Diverse utrustning för dataregistrering, 32230000 Radiosändare med mottagare, 32235000 Slutet övervakningssystem, 32270000 Digital överföringsutrustning, 32571000 Kommunikationsinfrastruktur, 32582000 Databärare, 33197000 Medicinsk datautrustning, 38110000 Navigationsinstrument, 38111000 Pejlingsutrustning, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen