447933-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lönehantering – Lönesystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLönesystem
BeskrivningAB Stångåstaden med dotterbolag upphandlar ett nytt lönesystem.
Intern identifierareAvtalsnummer: ST26/0066
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000