Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Liseberg genomför en upphandling av ett fyraårigt Ramavtal omfattande olika typer av snacksprodukter för försäljning i Lisebergs Nöjespark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15830000 Socker och liknande produkter, 15833000 Sockerprodukter, 15840000 Kakao: choklad och sötsaker, 15842300 Sötsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen