Bildplattescannrar (avläsningsmaskiner för bildplatteteknik) och bildplattor för intraoral röntgen samt tillbehör och förbrukningsmaterial till dessa.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen