2. Förfarande
Förfarande
Titel: Molekylärbiologisk snabbdiagnostik för detektion av luftvägsvirus, norovirus samt Mycobacterium tuberculosis (Snabb-PCR)
Beskrivning: Denna upphandling avser funktionsavtal på molekylärbiologisk snabbdiagnostik för detektion av luftvägsvirus, norovirus samt Mycubacterium tuberculosis.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115333:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)