Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljudsaspirator
Referensnummer: UPPH2018-0306
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
En ultraljudsaspirator som skall användas vid öppen och laparoskopisk leverkirurgi.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen