448178-2020 - PlaneringSverige-LJUSDAL: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförandeentreprenad - Om- och tillbyggnation Ämbarbo Förskola, Ljusdal
Referensnummer: 20/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljusdals Kommun upphandlar utförandeentreprenad - Om- och tillbyggnation av Ämbarbo Förskola, Ljusdal. Del av Kläppa 27:1.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen