See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avancerad Sårvård
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Avancerad sårvårdsprodukter till Region Jämtland Härjedalen samt länets kommuner. Ramavtal på 4 år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Position 1-4. Superabsorberande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Position 5-11. Superabsorberande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Position 12-14. Superabsorberande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Position 15. Superabsorberande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Position 16. Superabsorberande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Position 17-22. Absorbtionsförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Position 23-39. Bakterie-och svampbindande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Position 40-41. Filmer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Position 42-43. Filmer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Position 44-49. Filmer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: position 50-55. Filmer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Position 56-58. Filmer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Position 59-63. Förband, Post-op
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Position 64. Förband, fixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Position 65-66. Förband, fixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Position 67. Förband, fixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Position 68. Förband, fixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Position 69. Förband, fixering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Position 70. Häftborttagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Position 71. Häftborttagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Position 72. Häftborttagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Position 73. Hudskyddsmedel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Position 74. Hudskyddsmedel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Position 75. Hudskyddsmedel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Position 76-77. Hudskyddsmedel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Position 78-82. Gelbildande fiberförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Position 83-88. Hydrokolloida förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Position 89-91. Hydrokolloida förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Position 92-93. Hydrokolloida förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Position 94-95. Kolförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Position 96. Kolförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Position 97-99. Kompress
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Position 100-103. Sårbäddsskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Position 104-106. Biofilmsreducerande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Position 107-115. Förband, upprensande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Position 116-117. Jodförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Position 118-120. Förband Honung
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Position 121-126. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Position 127-131. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Position 132-135. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Position 136-143. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Position 144-147. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Position 148-149. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Position 150. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Position 151-152. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Position 153-154. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Position 155-157. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Position 158-159. Förband, polyuretanskum
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Position 160. Tryckavlastande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Position 161-166. Trycksårsförebyggande förband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Position 167-168. Fuktbevarande
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Position 169-171. Sårrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Position 172-175. Silverförband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Position 176-182. Suturtejp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Position 183-184. Häfta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Position 185-187. Binda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Position 188-189. Binda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Position 190-192. Binda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Position 193-203. Binda kompressionssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Position 204-209. Förband, fistel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Position 210-211. Förband, proteas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Position 212. Förband, salvstrumpa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85701:Lot:62