448271-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Ombyggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för ombyggnadsarbeten överstigande 10 000 000 SEK.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal för ombyggnadsarbeten överstigande 10 000 000 SEK.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45454000 Ombyggnadstjänster, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.