448273-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Boden: Administration inom socialtjänsten
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster - Socionom
Referensnummer: SOC 2023-213
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85321000 Administration inom socialtjänsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun, Socialförvaltningen avser att på grund av hög arbetsbelastning inom barnavården upphandla konsulttjänster Socionom.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen