2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Umeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal avseende upphandlingskonsulter och upphandlingsjurister för Umeå kommun och avropsberättigade myndigheter/enheter. Avrop sker successivt under ramavtalsperioden. Eventuella frågor kommer ej att besvaras under perioden 10 juli till 14 augusti.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130969:Lot:1