448302-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Statliga stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Configuration Manager Leopard 2 System
Referensnummer: 22FMV2870
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75130000 Statliga stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har behov av en Configuration Manager till program Leopard 2 System. Program Leopard 2 System inom Stridsfordonsenheten/ Verksamhetsområde Armémateriel vid FMV, svarar för vidmakthåll och utveckling av stridsvagnssystemet Leopard.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen