448453-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Släp- och påhängsvagnar – Lastväxlarsläpvagn och skåptrailer med dolly
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastväxlarsläpvagn och skåptrailer med dolly
BeskrivningSäffle kommun avser upphandla 1st lastväxlarvagn med ett tillhörande flak, och 1 st skåptrailer med dolly. De tekniska specifikationerna framgår av upphandlingsdokumenten. Släpvagnarna kommer att användas i utbildningssyfte av eleverna på Herrgårdsgymnasiet i Säffle Transport. Demo eller fabriksny Anbudsförfrågan är ett s.k. DELAT anbud, vilket gör att anbudsgivaren kan lämna anbud på enbart en del eller på bägge delarna.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34223000 Släp- och påhängsvagnar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLastväxlarsläpvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115794:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34224000 Delar till släpvagnar, påhängsvagnar och övriga fordon
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSkåptrailer med 2 axlad dolly
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115794:Lot:2