448554-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikbolandet 2 - Ny Bussverkstad & uppställningsplatser, VS
Referensnummer: UH-2020-96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Bussverkstad och uppställningsplatser med tillhörande rampsystem.
VS entreprenad Delad utförande (ab04) installationsarbete
Värme och sanitetsarbeten, tvättanläggning, reningsanläggning, olljeanläggning och tryckluftsanläggning, Media till bussuppställningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen