448568-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vikbolandet 2 - Ny Bussverkstad & uppställningsplatser. El
Referensnummer: UH-2020-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av Bussverkstad och uppställningsplatser med tillhörande rampsystem.
El och säkerhetsentreprenad delad utförande (ab04) Installationsarbete
Kraft, belysning, säkerhet, solcellsanläggning, hiss
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 42410000 Lyft- och hanteringsutrustning, 42416000 Hissar, skophissar, rulltrappor och rullramper, 45000000 Anläggningsarbete, 45311100 Indragning av elektriska ledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nybyggnation av Bussverkstad och uppställningsplatser med tillhörande rampsystem..