448571-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Mejeriprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri.
Referensnummer: 17RS6429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mejerivaror till Region Örebro län.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen