448576-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Mellerud: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dokumenthantering (MFP).
Referensnummer: UH-2017-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är avsett att täcka Melleruds kommuns och kommunens helägda samt delägda bolags behov av en strategisk samarbetspartner inom dokumenthantering (MFP). Detta innebär ett djupare samarbete mellan beställare och partner, där partnern är en strategisk resurs som kan tillhandahålla bl.a. analyser av verksamhet, stödsystem och utveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogade dokument.