448625-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för system
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster med teknisk och kommersiell inriktning
Referensnummer: 18/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72246000 Konsulttjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72266000 Programkonsulttjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen