448701-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag för projektering av: Stora Holm – alla byggnader-ytskikt och diverse installationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag för projektering av: Stora Holm – alla byggnader-ytskikt och diverse installationer
BeskrivningStora Holm består av flera byggnader av varierande storlek och egenskaper. Det är flera olika verksamheter i byggnaderna och därmed olika behov. Fastighetsbeståndet är till vissa delar slitet både ut- och invändigt och i behov av en generell upprustning. Uppdraget avser generalkonsultuppdrag som omfattar projektering för totalentreprenad avseende underhållsåtgärder inom fastighetsbeståndet.
Intern identifierareSFF-2025-00270
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000