upphandling av set till ögonoperation Mölndals sjukhus, Set som efterfrågas är kataraktset, set för bakre kirurgi samt plastikset. Volymer i upphandlinge ska täcka både Mölndals sjukhus och Högsbo Närsjukhus.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen