Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Elinstallationer.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser elinstallationer inklusive material samt felavhjälpningar och reparationer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.