Uppdraget innebär att agera rekryteringsstöd. Säljaren ska leverera efter Umeå Energis nuvarande rekryteringsprocess och säkerställa att rätt tillvägagångssätt efterlevs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nedan är mängder uppskattade per år:
Hel rekryteringsprocess: 30 st
Junior rekryteringskonsult: 350 timmar
Rekryteringskonsult: 350 timmar
Senior rekryteringskonsult: 350 timmar
Utbildning: 6 timmar
Search: 6 st